
Nasze zwierzaki - nasze domowe zoo
DAISY - border terrier
Nie ukrywam, że to moja mała faworyta :) pies do rany przyłóż, terier idealny (nie robi tego wszystkiego o co oskarża się teriery, za to robi wszystko to, za co się je kocha). Jej rodowodowe imię to Pro Equi EUPHORIA - pochodzi z hodowli Pani Doroty Zalewskiej z Kampinosu. Nic sobie nie robi ze swoich tytułów: Młodzieżowego Championa Polski, Championa Polski ... i jej największym hobby jest buszowanie po śmieciach! O tak ... Daisy kocha jeść! To niestety powoduje, że walka z jej nadwagą to ciągła walka z wiatrakami. To jej jedyna przywara... no cóż... nikt nie jest przecież idealny. O tej wspaniałej, a niedocenianej i mało znanej u nas rasie powstanie na pewno jakiś post.



MAKS - kundelek
Pojawił się w domu po mojej wizycie w schronisku dla zwierząt w Borku... miałem tam pomagać wyprowadzać psy w soboty. Po pierwszej z takich sobót w domu był już Maks... Jak policzyła moja żona w takim tempie po roku w naszym domu byłoby już około 50 psów... i w sumie pewnie prościej by było, gdyby całe schronisko przeniosło się do nas ;) Maks pomimo spędzenia roku w "więzieniu" ma w sobie duszę włóczykija i potrafi skorzystać z każdej okazji, aby pozwiedzać okoliczne tereny. Jest jednym z nielicznych psów, który zauważył, że ludzie okazując sobie radość "szczerzą kły". Kiedy więc wita się z nami, merda ogonem i próbuje się uśmiechać, marszcząc pysk i odsłaniając garnitur białych zębów... dla tych, którzy go nie znają bywa to frustrujące.

STELLA - kotka
Ulubienica córki- Sandry. Miłośniczka spania w miejscach zaiste przedziwnych... chyba jednym z najciekawszych była umywalka. Kot wychodząco- dochodzący. Ku mojej czasem rozpaczy, to mnie obrała sobie za "nocnego lokaja", którego zadaniem jest wpuszczanie i wypuszczanie o 4 w nocy czy dosypywanie wtedy karmy. Jeżeli udaję, że śpię i nie reaguję na ponaglające miauknięcia, Stella stosuje środek ostateczny i zaczyna zrzucać przedmioty z mebli! Wiadomo kto rządzi w tym domu.... nie dajcie się zwieść słodkiej mince ze zdjęcia



Królik Miniaturowy - Blacky
Królik miniaturowy był marzeniem córki - Sandry. Przebywa w jej pokoju gdzie stał się główną atrakcją. Najbardziej zafascynowane nim są Daisy i Maks.

Boa Cesarski - samica Cappuccino Queen i samiec Monty
Boa cesarski Boa imperator - samiczka odmiany "Nicaragua T+ albino". Wspaniała przedstawicielka swojego gatunku. Pochodzi z hodowli "Halloween Creatures". Na razie ma 60 cm długości. Za jakieś 2-3 lata powinna osiągnąć 180-200cm. Niezwykle łagodna, daje się bez problemów brać na ręce i z zaciekawieniem bada swoje otoczenie. Jesteśmy nią zauroczeni! Niedawno dołączył do niej samiec "Monty", jest od niej większy, mierzy 120 cm ponieważ jest rok starszy. Monty jest odmiany Salmon 66% het leopard 66%het sharp albino. Poniżej link do filmu o samicy:
LEOKADIA - żółw - okadia chińska
Spełnienie marzeń syna- Huberta. Ciekawy i stosunkowo nowy u nas gatunek. Więcej na temat okadii chińskiej przeczytacie w moim pierwszym poście:
Leokadia zaskakuje nas swoją żywotnością i energią, o którą trudno by podejrzewać żółwia. Jest bardzo ciekawska i stale obserwuje przez szybę akwaterrarium otoczenie. Uwielbia wygrzewać się na swojej wyspie.

Gekon orzęsiony - Stefan
Gekon orzęsiony zamieszkał w terrarium przygotowanym przez krakowskiego terrarystę "Terra Gadziora". Jest to odmiana "pinstripe" nie znamy jeszcze jego płci. Na razie jest dość skryty i uaktywnia się po zmroku. Są to endemity z Nowej Kaledonii. Ich zaletą jest fakt, iż są stosunkowo łatwe w chowie oraz nie wymagają wysokich temperatur w terrarium. Zakres między 20, a 25 stopni jest dla nich optymalny.
Pająki ptaszniki

To powrót do mojej dawnej pasji z czasów studenckich. Wtedy miałem przez jakiś czas, pod swoją opieką popularnego ptasznika kędzierzawego i muszę przyznać, że zwierzęta te zafascynowały mnie totalnie! Obecnie mamy przedstawicieli trzech gatunków - ptasznika Brachypelma hamorii
"kędzierzawca" - Tliltocatl albopilosum odmiany Nicaragua oraz nadrzewnego pająka - Ptasznika wenezuelskiego (Psalmopoeus irminia). Wszystkie zwierzaki są jeszcze młode i niewielkie ale będę relacjonował Wam ich wzrost i opowiem o nich na pewno więcej w postach.
Nasza kolekcja ptaszników powiększyła się o 3 nowe gatunki:
Acanthoscuria geniculata z Brazylii oraz dwa afrykańskie agresorki: Hysterocrates gigas zwany "pająkiem Koparką" oraz mój od dawna wymarzony Pterinochilus murinus Usambara.

Patyczaki rogate
Medauroidea extradentata - nasz mimowolny sukces hodowlany. Dzieci chciały mieć jakieś zwierzaki w terrariach (fauna boxach), które zostały z moich dawnych hodowli. Pomyślałem, że dwa patyczaki na początek będą idealne. Ale, że przez chwilę zamieszkały razem, z dwóch zrobiło się 20, a może już więcej. Te ciekawe stworzenia staną się tematem jednego z postów!
